Yeğenler Elektrik Anonim Şirketi 1975 yılında Antalya’da kurulmuştur. Şirketimizin kurucularından ve hala Yönetim Kurulu Başkanı olan Hüseyin Avşaroğlu İstanbul Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisinden 1972-1973 döneminde Elektrik Mühendisi olarak mezun olmuştur. Hüseyin Avşaroğlu 1972-1975 yıllarında Türkiye Elektrik Kurumu’nda üç yıl çalışarak deneyim kazanmıştır.

1975 yılında elektrik şebekesi altyapı ve üstyapı taahhüdü yaparak başladığı şirket faaliyetlerine toptan ve perakende elektrik malzemesi satışını da eklemiş ve bu alanda hizmet vermeye başlamıştır.

1994 yılında sunduğu hizmetleri geliştirmek ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla şirket merkezi Aspendos Bulvarı üzerindeki yeni iş merkezine taşınmıştır. Bu süre zarfında müşterilerine sunduğu ürün ve marka çeşidini önemli miktarda artırarak sektördeki birçok yeniliğe öncülük etmiştir.

Şirketimiz bir aile şirketi olup 1 Temmuz 2018 tarihinde Antalya’nın önemli ticari merkezilerinden biri olan yeni iş merkezinin yapımını tamamlayarak Altınova Sinan Mahallesi Serik Caddesi No: 83/A Kepez adresine taşınmıştır.